Leśna Różyczka


Wydawca z historią!

Kolekcja gigantycznej w rozmiarach powieści Karola Maya.

Wszystkie tomy tej kolekcji w twardej oprawie, będą zawierały mnóstwo ilustracji kolorowych i czarno-białych (łącznie ponad 620) pochodzących ze wspaniałego wydania niemieckiego z 1902 roku.

Zamówienia

Aby zamówić nasze książki skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapraszam do przeczytania pełnej niesamowitych przygód powieści Karola Maya: Leśna Różyczka. Jest ona jedną z pięciu napisanych przez pisarza na zlecenie drezdeńskiego wydawcy powieści zeszytowych H.G. Münchmeyera. Ze wszystkich powieści odcinkowych Maya to właśnie ona stała się najpoczytniejsza.

Leśna Różyczka to powieść o niespotykanym, gigantycznym wręcz rozmachu. Autor często przenosi akcję na różne kontynenty, stosuje zabieg czasowych skoków akcji. W powieści roi się od postaci historycznych, m.in.: cesarz Maksymilian, książę Bismarck, cesarz Wilhelm I. Jednym z głównych bohaterów jest doktor Sternau – pierwowzór późniejszego Old Shatterhanda (alter ego samego pisarza). Jego przygody to zapowiedź późniejszych, najlepszych dzieł autora Winnetou. Leśna Różyczka pokazała również dużą sprawność Maya w poruszaniu się w tematyce Dzikiego Zachodu i bliskowschodnich przestrzeni Orientu.

Niniejsza kolekcja jest zatem pierwszym polskim wydaniem Das Waldröschen, pozbawionym jakichkolwiek zmian i skrótów. Tekst oparty został na pierwszym niemieckim wydaniu. Ilustracje anonimowego twórcy pochodzą z edycji niemieckiej (Wydawnictwo H.G. Münchmeyer, Dresden-Niedersedlitz, 1902 r.).

Wszystkich, którzy pragną przeżyć dziesiątki niesamowitych, wciągających i mrożących krew w żyłach przygód, serdecznie zapraszam do przeczytania Leśnej Różyczki Karola Maya, niezapomnianego klasyka powieści przygodowej.

[ze wstępu Piotra Płachty do tej kolekcji]

Już w 2022 roku!

Karol May

Walka o miłość

Część pierwsza
Córka Granda

Tom 1 kolekcji "Leśna Różyczka"

Już w 2022 roku!

Karol May

Uratowana miłość

Część pierwsza
Córka Granda

Tom 2 kolekcji "Leśna Różyczka"

Kontakt:

Wydawnictwo JAMAKASZ
ul. Magazynowa 17

41-700 Ruda Śląska

telefon: +48 32 340 21 42, +48 531 094 758
e-mail: jamakasz2013@gmail.com

Formularz kontaktowy

Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą wykorzystane do jednorazowego kontaktu i nie będą przetwarzane.